Spacer po Pradze

Dzisiaj zabieram Was na spacer po Pradze.                                                                                               Praga  jest największym miastem w Czechach, a zarazem stolicą tego kraju. Dzisiejsza Praga powstała w 1784 roku z połączenia pięciu samodzielnych, lecz powiązanych ze sobą organizmów: Starego Miasta, Nowego Miasta, Josefova, Małej Strany i Hradczan. Od 1992 roku zabytkowe centrum miasta znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to miasto pełne atrakcji, zabytków, których nie sposób zobaczyć przez dwa dni.

                               Panorama miasta ze słynnymi czerwonymi dachami.

                                                               OGRODY WALLENSTAINA


MOST KAROLA

 Figura św. Jana Nepomucena według legendy, przynosi szczęście. Należy dotknąć płaskorzeźby, która znajduje się pod posągiem. O ilości wierzących w jej siłę świadczy wypolerowane miejsce w centrum płaskorzeźby.


Nietypowa rzeźba, która zwróciła moją uwagę to wielkie raczkujące “bobasy” na Kampie.


                                                     STARE MIASTO ze słynnym zegarem ORLEJ
A na koniec pyszny czeski przysmak trdlo, czyli słodki drożdżowy wypiek, pachnący pięknie cynamonem, wanilią i cukrem. Opiekany jest nad ogniem i najlepiej smakuje na gorąco

Praga to wspaniałe miasto, które polecam do zwiedzania wszystkim lubiącym wycieczki. Należy jednak założyć wygodne buty, bo jest bardzo dużo chodzenia. Spacer był bardzo udany.


15 komentarzy :

 1. Praga jest piękna, byłam tam dwa razy. Ślicznie ją pokazałaś na zdjęciach. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz byłam w Pradze w maturalnej klasie. Mieliśmy przewodnika, ale najwięcej zwiedziłam, kiedy padła sieć tramwajowa i sami musieliśmy szukać trasy do hotelu. A mijało się piękne obiekty. Praga rzeczywiście jest piękna, dlatego powracałam tam jeszcze dwukrotnie. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli człowiek ma naście lat to można zwiedzić na pieszo całą Pragę.Ja w tym mieście byłam już trzeci raz i chyba nie ostatni. Pozdrawiam:)

   Usuń
 3. Nigdy nie byłam w Pradze. Dziękuję za ten spacer:)
  uściski weekendowe kochana:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo. Musisz koniecznie tam się kiedyś wybrać. Pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Ciekawe ujęcia Pragi. Rozbawiły mnie raczkujące bobasy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniale zaprezentowałaś Czeską stolicę. Świetne zdjęcia.
  Praga należy do moich ulubionych miast.Prace Davida Černego od lat przyciągają do Pragi miłośników jego talentu. Domyślam się, że widziałaś i inne jego prace.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko fragmenty. Rzeźby Davida Cernego są interesujące. Niestety przewodniczka pokazała nam, tylko bobasy, ale w internecie widziałam także inne jego prace. Pozdrawiam :)

   Usuń
 6. Faktycznie piękna::))W ubiegłym tygodniu tak sobie rozmawiałam z córką ,że w Czechach i Słowacji jest ogólnie fajnie,nie słyszy się by ludzie byli podzieleni,każdy żyje spokojnie.Nie to co w Polsce ..W Szwecji też nie jest spokojnie z powodów imigrantów..W niektórych miastach ,ja mieszkam z dala od miasta ,więc jestem bezpieczna.Ale gdyby mi zaproponowano wyjazd ...to zdecydowałabym się właśnie na Czechy::)).Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się wydaje, że w Czechach żyje się spokojnie. Dobrze, że mieszkasz z dala od miasta i nie masz do czynienia z imigrantami, bo wielu z nich jest niebezpiecznych. A kiedyś Szwecja była takim spokojnym krajem. :))

   Usuń
 7. Dziękuję pięknie za spacer po Pradze - mieście, które leży nie bardzo daleko ode mnie a jednak wciąż czeka na liście pięknych miejsc do odwiedzenia.
  Pozdrawiam wakacyjnie ;)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka