Marzec na sielskiej wsi


W końcu przyszedł wiosenny miesiąc marzec. Mój ulubiony. Przyroda budzi się do życia. Zakwitają pierwsze kwiaty, na drzewach i krzewach pojawiają się pączki, a w lesie słychać świergot ptaków. Ptaszki budują lub odnawiają swoje gniazdka. A pogoda ?... płata nam figle, jest kapryśna i nigdy nie wiadomo, jaka będzie. Rano jest mróz, w południe temperatura dochodzi w słońcu do ośmiu stopni na plusie, a wieczorem ponownie się ochładza, aby ranek przywitać mrozem. Czasami pada deszcz, prószy śnieg, a po chwili świeci słońce. Pogoda zgodna z przysłowiem "W marcu jak w garncu...."
   
   
   
                               
                W południe świeci słoneczko, pierwsze wiosenne kwiaty uśmiechają się do niego.
  

                                                                
                                
        
                                                  Z ziemi wychodzą tulipany i żonkile.

  
         Po południu, pomimo że jest zimno, warto iść na spacer, aby podziwiać piękne zachody słońca.

  
 
Pomimo kapryśnej pogody, lubię marzec, bo w tym miesiącu przychodzi kalendarzowa wiosna i z każdym dniem będzie coraz cieplej. ;)


15 komentarzy :

 1. Niech już przyjdzie wiosna, ale taka prawdziwa. Z niebieskim niebem, słońcem na niebie i kwiatami w ogrodzie. Miło, że masz możliwość oglądania pięknego zachodu słońca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na taką prawdziwą, ciepłą wiosnę także czekam z niecierpliwością.Zachody słońca mam możliwość oglądać ze swojego domu, z czego bardzo się cieszę. :)

   Usuń
 2. Jak miło widzieć wiosenne kwiatuszki !!
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te pierwsze wiosenne kwiaty są dla mnie prawdziwą radością.:)

   Usuń
 3. Podziwiam zachody słońca. U mnie nie ma takowych. Dni są szare, pochmurne i deszczowe.
  Owszem, pojawiły się pierwsze krokusy i przebiśniegi ale nie są radosne ale jakieś smętne też brakuje im słonka.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie dni słoneczne bywały, ale teraz jest bardzo zimno i pochmurne. :)

   Usuń
 4. Mówią, ze w marcu jak w garncu... raz zima, raz wiosna... ale jak spojrzę na te wszystkie zwiastuny to, aż chce sie żyć:)
  Piękne zdjęcia:)
  uściski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Uwielbiam te pierwsze wiosenne kwiaty, dodają mi pozytywnej energii.:)

   Usuń
 5. Miło popatrzeć na wiosenny ogródek a w nim już tak kolorowo,te krokusy,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te pierwsze kwiaty bardzo mnie cieszą.Codziennie je podziwiam. :)

   Usuń
 6. Witaj Nina .U mnie też pięknie się zrobiło ,posprzątałam w obejściu,czyściutko...uwielbiam kiedy wszystko jest na swoim miejscu .U mnie 1000m2 wszelakiej zieleni::))Las obok i wspaniałe klimaty::))Podglądam swoje kwiaty wiosenne ,które się wybudzają ,rybki w oczku wodnym ,tez wychodzą z letargu::))Pies częściej wybiega na powietrze i przesiaduje na tarasie..Śnieg zginął i tez mam piękne zachody słońca::) Mieszkam na skarpie ,cała moja osada ma wspaniałe widoki::))Fajnie masz ,rozległe tereny,jak widzę z przyrodą za pan brat::))))Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Witaj Danusiu! W cudownym miejscu mieszkasz i zazdroszczę Ci wspaniałych widoków ze skarpy. Ogród masz wielki i na pewno na brak pracy nie narzekasz, ale jak wszystko obudzi się z zimowego snu to pewnie jest tam cudownie. Ja mam niewielki ogród, a w nim dużo kwiatów. Kocham przyrodę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Nina,tak mieszkam w ładnych okolicach Szwecji::))kwiaty wszędzie gdzie się da::))i malutki skrawek ogródeczka::)) a tak to domek i działeczka ,trawka i takie tam bajerki::)))Tu nie ma gospodarstw ,każdy sobie żyje jak wczasowicz,poza stałą pracą......Pisałam tyle i mi zjadło::))Nina łatwo sobie wstawić link z adresem ,widzę że masz na prawej stronce już wstawione gadżety ..Wystarczy wejść jak będziesz na swoim blogu w górny narożnik po prawo...pisze........."NOWY POST...PROJEKT...WYLOGUJ SIĘ" WEJDŹ W PROJEKT...Potem po lewo masz ramkę i wyszukaj UKŁAD...klikasz w to i tam wyszukaj LISTĘ BLOGÓW klikasz i wprowadzasz na stronę do siebie.W liście blogów musisz najpierw wprowadzić adres bloga i zatwierdzić go ...I tyle ,wszystkie linki z adresem będą na stronce widoczne::))zobacz czy ci się uda::)))

   Usuń
 8. Ja też uwielbiam wiosnę, dla niej samej :) Piękne zdjęcia :D

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka